Dlaczego hala o konstrukcji stalowej, a nie metodą tradycyjną?

W przeszłości hale stalowe uważane były za doskonałe rozwiązanie w przypadku wielkogabarytowych magazynów lub hangarów. wolucja, jaką przeszło szeroko pojęte budownictwo przemysłowe, dotknęła także hal stalowych.

Obecnie są to budowle, które spełniają nie tylko rolę magazynów, ale przede wszystkim hal produkcyjnych czy usługowych. Dzieje się tak z wielu powodów.

Przede wszystkim hale stalowe są pod każdym względem bardziej opłacalne od swoich murowanych odpowiedników. Są tańsze w budowie, i to pod każdym względem, zarówno materiałowym, jak i projektowym. Ich postawienie wymaga zdecydowanie mniejszego nakładu pracy, także ze względu na modułowość poszczególnych rozwiązań – po prostu gotowe elementy, takie jak obudowa ścian czy elementy szkieletu hali, dostarczane są bezpośrednio na miejsce budowy. Jedynymi pracami, które rzeczywiście mogą potrwać trochę dłużej, głównie ze względu na konieczność wyschnięcia, jest ułożenie fundamentów oraz wylanie posadzki. Warto jednakże pamiętać, że czas trwania tego typu mokrych prac w porównaniu z wymurowaniem całej hali jest wyjątkowo krótki. Poza tym hale stalowe są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu, co również nie pozostaje bez wpływu na ich popularność.

Nie jest również tajemnicą, że postawienie hali stalowej trwa zdecydowanie krócej, niż budowa murowanej. Dzieje się tak nie tylko ze względu na modułowość niektórych rozwiązań, ale przede wszystkim na stopień skomplikowania poszczególnych prac. Stalowe powłoki, nawet izolowane, są po prostu lżejsze od murowanych ścian, dzięki czemu wymagają mniejszej liczby podpór, co pozytywnie wpływa na czas stawiania budowli. W każdej sytuacji, w której inwestorowi zależy na czasie, jest to zaleta nie do przecenienia. Poza tym im mniej prac, tym mniejsze ryzyko powstania błędu, co również należy wziąć pod uwagę.

Warto również wiedzieć, że hale stalowe bardzo łatwo modyfikować w kwestii ich przeznaczenia. Nie musi być to budynek całkowicie stworzony na bazie modułów. Dobrze zaprojektowana hala stalowa może być magazynem, zakładem produkcyjnym czy nawet miejscem użyteczności publicznej, i to bez przeprowadzania poważniejszych prac budowlanych.

W oparciu o powyższe informacje bez żadnego ryzyka można stwierdzić, że hala stalowa nie posiada żadnej wady murowanych konstrukcji, ale za to tych konstrukcji wszystkie zalety. Wybór jest zatem oczywisty.

Realizacja strony internetowej weboski oraz agencjaiam.pl