wersja do druku

rolety okienne

Oferujemy kompletny system rolet zewnętrznych. Gwarantują one skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Opuszczone rolety dają 100% gwarancje prywatności we własnym domu, nikt z zewnątrz nie zaglądnie do środka. Całkowite zaciemnienie pomieszczeń sprawdza się również w salach projekcyjnych i wykładowych. Rolety doskonale izolują termicznie. Pozwalają obniżyć w znacznym stopniu koszty ogrzewania zimą, a latem gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura zapewniają przyjemny chłód. Są również doskonałą bariera dla hałasu z ulicy. Zarówno zastosowana w profilu pianka, jak i poduszka powietrzna powstająca pomiędzy oknem a opuszczoną roletą stanowią skuteczną izolację akustyczną.

Oferujemy szeroką gamę profili oraz rozwiązań sterowania roletami. W naszej ofercie znajda Państwo napędy ręczne, elektryczne oraz półautomatyczne wraz z systemami sterującymi, które pozwolą komfortowo obsługiwać rolety. Oferowane przez nas rolety są dobrym rozwiązaniem zarówno w domu, biurowcu i w obiekcie zabytkowym. Dzięki bogatej kolorystyce ożywią każdą elewację.

Systemy rolet

System adaptacyjny SK - przeznaczony do stosowania w istniejących budynkach. Skrzynkę umieszcza się na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku. W tym systemie oferujemy dwa rodzaje skrzynek SK 45 oraz okrągłe w systemie Owal. W systemie SK oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.


System podtynkowy INTEGRO – system przeznaczony do stosowania przede wszystkim w nowym budownictwie, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). W tym systemie skrzynka roletowa po wytynkowaniu budynku jest niewidoczna, a pozostałe elementy mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Elementy podtynkowe systemu Integro nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. W systemie INTEGRO oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

Dostępne profile


PAU 37, PA 37 i PA 39 - należą do najpopularniejszych profili aluminiowych. O powodzeniu tej grupy profili świadczyć może fakt, że wykonane z nich rolety od lat chronią okna w tysiącach domów na terenie całej Europy. W zastosowaniu profili PAU 37, PA 37 i PA 39 w roletach okiennych sprzyja jego niewielka wysokość i smukły kształt. Dzięki temu profil doskonale się nawija zwłaszcza PAU 37 i z powodzeniem mieści się w skrzynkach niewielkich rozmiarów .

PA 40 PA 45 – przeznaczone są do rolet okiennych, drzwiowych oraz niewielkich witryn. Profile te są grubsze od wyżej wymienionych przez co stabilniejsze.

PE 41 - należy do grupy profili wyciskanych (ekstrudowanych) szczególnie polecany osobą przedkładającym na pierwszy plan walory zabezpieczające. Profil ten posiada bardzo dobre własności wytrzymałościowe wynikające z jego budowy. Roleta wykonana z profilu PE 41 spełnia wymagania - klasa odporności na włamanie 2 - wg. ENV 1627 1999. (Certyfikat Zgodności nr. 053/03). Ze względu na swój ciężar w roletach wykonanych z profilu PE 41 zalecamy stosować napędy elektryczne lub mechanizmy półautomatyczne.

PA 52 i PA 55
- Solidna konstrukcja gwarantuje dużą sztywność profili, przy zachowaniu zgrabnego, proporcjonalnego wyglądu. Dzięki temu możemy stosować je w roletach okiennych o dużych szerokościach, wnękach drzwiowych oraz witrynach. Na szczególną uwagę zasługuje profil PA 52 ze względu na doskonałe parametry nawojowe w tej klasie profili, co pozwala na zastosowanie skrzynek o niewielkich rozmiarach.

Dzięki tak dużej różnorodności profili oraz bogatej kolorystyce jaką oferuje firma Aluprof, produkujemy rolety i bramy rolowane spełniające swoje różnorodne funkcje użytkowe i architektoniczne. Więcej informacji na stronie www.aluprof.pl