wersja do druku

Wentylacja i rekuperacja

 
W 2010 r. postanowiliśmy uruchomić nowy dział zajmujący się projektowaniem oraz instalacją systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjno-rekuperacyjnych. Przyczyną poszerzenia oferty firmy było znaczne zainteresowanie naszych Klientów niniejszą usługą. Ciekawym jest fakt, że instalacją systemów klimatyzacyjno-wentylacyjnych zainteresowani byli w jednakowym stopniu zarówno Inwestorzy przemysłowi, jak i Klienci indywidualni. Potrzeba instalacji odpowiednich systemów nawiewowych w halach produkcyjnych jest oczywista, zarówno ze względów BHP, jak i prawnych. Niestety, bardzo często zapomina się, że dla zdrowia równie ważne mogą być sprawne systemy klimatyzacyjne oraz wentylacyjno-rekuperacyjne w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Bywa, że tradycyjna wentylacja grawitacyjna jest niewystarczająca, wówczas należy w budynku, albo w mieszkaniu założyć wentylację mechaniczną.
Zainstalowanie wentylacji rekuperacyjnych sprawi, że obniżeniu ulegną koszty zużycia energii, a temperatura we wnętrzu będzie stabilna.
W nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych przez nasza firmę uzyskujemy odzyski energii na poziomie nawet do 90-ciu paru % np. jeżeli temperatura na zewnątrz budynku jest na poziomie – 20oC a wewnątrz budynku + 20oC, świeże powietrze wprowadzane do wewnątrz przez układ wentylacyjny z odzyskiem jest na poziomie + 17oC. Ten prosty przykład pokazuje jak bardzo istotne jest właściwe podejście do zagadnienia wentylacji w każdym obiekcie. Przy wykonywaniu instalacji wentylacji proponujemy wykonanie wymiennika gruntowego, który pozwala schłodzić powietrze w lecie i wstępnie podgrzać w zimie, dodatkowo wymiennik gruntowy filtruje nawiewane powietrze . To rozwiązanie polecamy szczególnie osobom cierpiących na alergie.
Powyższy schemat ma zastosowanie nie tylko w przypadku mieszkań i domów rodzinnych, ale również w przypadku klimatyzacji i wentylacji przemysłowej. Oferujemy usługi klimatyzacyjne i wentylacyjne także na terenie Krakowa i Oświęcimia. Nasza oferta obejmuje zarówno hale przemysłowe, jaki i budownictwo mieszkaniowe.

Wybrane realizacje:
- Drukarnia „SKLENIARZ” – Kraków – skomplikowany obiekt produkcyjny o wysokich   wymaganiach wentylacji, stabilizacji temperatury i wilgotności,
- Zakład Produkcyjny PACYGA – Kuków - zakład produkcji mebli,
- OKNOPLAST  KRAKÓW – Ochmanów – wiodący producent okien PCV,
- Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Zespołu Szkół Społecznych NR6  - Kraków,
- Drukarnia PACK-PLUS – Wadowice,
- Dom jednorodzinny – Klecza k/Wadowic.